Škoda 3x3 Ljubljana Challanger uspešno zaključen

Košarkarski spektakel na Kongresnem trgu - Škoda Porsche Verovškova generalni sponzor

Na Kongresnem trgu v Ljubljani se je v petek, 16. 8. 2019 začel finalni turnir 16. sezone državnega prvenstva v košarki 3x3 - Škoda 3x3 Ljubljana Challenger 2019. Impozantno prizorišče je od 12. ure dalje gostilo najboljše štiri ekipe v kategoriji fantov U14 in najboljših 12 ekip, ki so se za prestižno nagrado in vstopnico za masters v Debrecenu pomerile v članski kategoriji.

Škoda 3x3 Ljubljana Challanger 2019.
Škoda 3x3 Ljubljana Challanger 2019. Avtor: Fiba 3x3
Tekmovalci na Škoda 3x3 Challanger Ljubljana.
Tekmovalci na Škoda 3x3 Challanger Ljubljana. Avtor: Fiba 3x3

Škoda 3x3 Ljubljana Challenger se je začel že v dopoldanskih urah, ko so na prizorišče Kongresnega trga stopili košarkarji, ki so se v dveh kvalifikacijskih skupinah pomerili za nastop v skupinskem delu turnirja. V kvalifikacijah so nastopile štiri slovenske ekipe; Domžale, Maribor Adecco, Ljubljana in Ljubljana East. Gledalci so lahko spremljali kar tri slovenske obračune, kjer so bili najuspešnejši košarkarji ekipe Maribor Adecco in se uvrstili v skupinski del. Domžale, Ljubljana in Ljubljana East so tekmovanje končale v kvalifikacijah, kot druga ekipa pa se je v nadaljevanje uvrstila poljska ekipa Gdansk.

Pester program na Škoda 3x3 Ljubljana Challanger
Pester program na Škoda 3x3 Ljubljana Challanger Avtor: Fiba 3x3
Škoda ponosni sponzor 3x3 Challanger Ljubljana
Škoda 3x3 Challanger Ljubljana
Tekmovanje Škoda 3x3 Ljubljana Challanger.
Tekmovanje Škoda 3x3 Ljubljana Challanger. Avtor: Fiba 3x3

Skupinski del je postregel z nekaj izjemnimi potezami, ki so navduševale polne tribune prizorišča na Kongresnem trgu. Pred domačimi navijači so se najbolj izkazali košarkarji ekipe Piran, ki so se tudi edini uvrstili v nedeljski četrtfinale. Pirančani so najprej premagali Split (19:17), nato pa morali priznati premoč ekipi Šakiai. Gledalci so poleg odličnih slovenskih ekip spremljali obračune med ekipami kot so; lanskimi prvaki, ekipa Amsterdam, svetovnimi prvaki 2019, ekipa Princeton, odličnimi Litvanci, ekipa Šakiai, močnimi Rusi, ekipa Korolev in atraktivnimi Srbi, ekipa Vrbas.